Dzień z życia konika

Szczegóły

Czas trwania

4h

Wiek

3+

Cena

od 65,00 zł

W programie:

Opowieść o życiu koni. 

W trakcie pogadanki dzieci poznają rasy polskie, maści. Dowiedzą się co konie jedzą i jak się nimi opiekować. Kto to jest kowal i po co zakładamy koniom podkowy, z czego składa się rząd koński, kto rządzi w końskim stadzie, po co konikowi grzywa i ogon.

Przekaz jest dostosowany do wieku i potrzeb słuchaczy.
Po dużej dawce wiedzy przejdziemy do najbardziej przez wszystkich wyczekiwanego momentu, czyli praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy!  W tym punkcie programu czas na szczotkowanie, czesanie, zaplatanie warkoczy, przytulanie i siodłanie kucyka.

W planie warsztatów również:

2) Wsi spokojna, wsi wesoła..
– podziwiamy świat z końskiego grzbietu – przejażdżka na kucyku przy asyście instruktora , dla mniejszych dzieci zapoznanie się z kucykiem,
– wiejska zagroda – dzieci mają możliwość pokarmić zwierzęta(króliki, ozdobne kurki, kaczki, gęsi, kozy), odpowiadają na zagadki związane ze zwierzętami hodowlanymi, uczą się rozpoznawać jajka, itp.

3) Zabawy i potyczki tematyczne, animacje (gry i zabawy zręcznościowe, integracyjne dostosowane do wieku uczestników, m.in): skoki w workach, rzut do celu, przeciąganie liny i inne
– w czasie wolnym plac zabaw z huśtawkami, trampoliną, zjeżdżalnią

4) Przejażdżka meleksem do Puszczy Niepołomickiej
5) Coś pysznego, coś zdrowego: Zupa sezonowa +Grillowana kiełbaska ( do kiełbaski pieczywo, ketchup, herbata)
6) Warsztaty plastyczne: Wio koniku na patyku, podkowa jak malowana, itp

Zarezerwuj już dziś!